Warning: array_map(): Argument #2 should be an array in /www/bonadea.cz/bonadea.cz/wp-includes/query.php on line 2413 Warning: implode(): Invalid arguments passed in /www/bonadea.cz/bonadea.cz/wp-includes/query.php on line 2413

Solárium Luxura x7

Solárium je osazeno UV lampami 0,3W/m2 s výkonem 160W a je vybaveno dělenou klimatizací na obličej a tělo, aroma fresh a možností ztlumit obličejové záření.

soláriumCo je to solárium?

Solária jsou opalovací přístroje, ve kterých se pomocí UV zdrojů a elektrické energie uměle vytváří UV záření, jehož spektrum se podobá spektru slunečního záření. Používají se k opálení lidské pokožky. Solária slouží pouze a výhradně ke kosmetickým účelům.

Je rozdíl mezi opalováním v soláriu a opalováním na slunci?

SOLÁRIUMPři umělém ozařování v soláriu probíhají tytéž procesy jako u přírodního slunění. UV lampy v soláriu emitují kombinaci UV-A a UV-B záření, která je svým složením spektra záření podobná tomu slunečnímu. Při opalování na slunci hrají nejdůležitější roli faktory jako denní doba opalování, roční období, nadmořská výška, výskyt mraků, imise, blízkost rovníku, odrážející okolní povrch (vodní hladina, písečná pláž, asfalt, sníh…), apod. Můžeme říci že, opalování probíhá v nekontrolovatelném prostředí. Výhodou opalování v soláriu je možnost regulace tohoto procesu: zvolíme si intenzitu UV lamp (typ solária) a nastavíme si opalovací čas vhodný pro náš fototyp a momentální zdravotní stav.

Co jsou to kožní fototypy?

Kožní fototypy vznikly na základě metody k určování přirozené schopnosti pokožky produkovat melanin (pigment). Kožní fototypy jsou vrozené a nemohou být změněny vnějšími vlivy. Začínají fototypem číslo 1 („albín“, keltský typ) a končí fototypem číslo 6 („afroameričan“). Klasifikace je vytvořena podle náchylnosti kůže ke spálení (opálení).

Jak si určit svůj fototyp?

I. Keltský typ

Barva kůže: Velmi světlá, obvykle s pihami Vlasy: Blonďaté až zrzavé

Oči: Modré

Náchylnost ke spálení: Spálí se velmi rychle, nikdy se neopálí

II. Evropan se světlou pletí

Barva kůže: Světlá, někdy s pihami Vlasy: Blond až hnědé

Oči: Modré, zelené, šedé

Náchylnost ke spálení: Spálí se rychle, slabě se opaluje, kůže se loupe

III. Evropan s tmavou kůží

Barva kůže: Světlá až světle hnědá Vlasy: Hnědá až tmavě hnědá

Oči: Šedé až hnědé

Náchylnost ke spálení: Občas se spálí, opaluje se lehce

IV. Středomořský typ

Barva kůže: Světle hnědá až olivová Vlasy: Tmavě hnědé

Oči: Tmavé

Náchylnost ke spálení: Zřídka se spálí, opaluje se rychle a lehce

 Je opalování v soláriu bezpečnější než opalování na slunci?

Opalování v soláriu je opalování v prostředí, které je více kontrolovatelné. Důsledky nadměrného slunění ať už v soláriu nebo na slunci jsou stejné a v obou případech může dojít k vážnému poškození kůže jako důležitého tělního orgánu.

Proč používat při opalování v soláriu solární kosmetiku?

Solární kosmetika je určena, pokud výrobce nestanoví jinak, výhradně pro opalování v soláriu. Hlavní faktor při používání kosmetiky je docílení vyššího a trvalejšího efektu zhnědnutí pokožky. Dalším faktorem je snaha dodat pokožce látky, které ji v rámci péče o pleť zvlhčují a zajišťují její vitalitu a pružnost. Existuje spousta druhů a konzistencí (olej, mléko, krém, gel, pěna..) těchto preparátů. V zásadě se dělí na přípravky určené k ošetření pleti před opalováním a po opalování. Přípravky, které se používají před sluněním, obsahují velké množství látek, které podporují tvorbu melaninu.

Pravidla opalování v soláriu:

 1. Před opalováním odstraňte z pokožky make-up, parfémy a veškeré šperky.
 2. Kosmetika pro opalování na slunci je nevhodná k opalování v soláriu.
 3. Před opalováním použijte vždy vhodnou solární kosmetiku, která posiluje účinky opalování a současné vhodně pečuje o Vaši pokožku.
 4. Při opalování je nutné chránit si oči pomocí speciálních ochranných brýlí. Zavřená víčka Vaše oči dostatečně nechrání a může tak dojít k poškození sítnice oka.
 5. Během opalování není vhodné ležet nehybně. Neprokrvená místa v oblasti lopatek by se Vám neopálila.
 6. Po opalování se několik hodina nesprchujte, aby nedošlo k přerušení procesu pigmentace.
 7. Neopalujte se ve stejný den v soláriu a na slunci.
 8. Délka opalování, vhodný typ solária a počet návštěv závisí na fototypu Vaší pleti. Dodržujte doporučení zkušeného personálu.
 9. Pokud jste nachlazená nebo užíváte antibiotika nebo jiné léky, přerušte návštěvy solária. Při dlouhodobém užívání léků se poraďte se svým lékařem.
 10. Pokud Vaše pokožka po návštěvě solária negativně reaguje (zarudnutí, svědění, pálení) informujte o tom personál provozovny. S další návštěvou počkejte do odeznění obtíží a zkraťte dobu opalování.
 11. Před návštěvou solária nekonzumujte alkoholické nápoje, vyhnete se tak nebezpečí zkolabování. V případě nevolnosti ukončete opalování tlačítkem STOP, opusťte kabinu solária a informujte personál.

Jak se opalovat- doporučení a pokyny:

 • Se všemi dotazy se obracejte na náš vyškolený personál.
 • Neměli byste navštěvovat solárium, pokud jste mladší 18 let nebo patříte k typu kůžeI.
 • V případě kožních nemocí nebo chorobných reakcích kůže v důsledku ozáření UV zářením konzultujte, prosím Vašeho lékaře.
 • Noste během slunění vhodnou ochranu očí (ochranné brýle).
 • Odstraňte všechny kosmetické přípravky, deodoranty, parfémy atd., protože tyto ve spojení s UV světlem mohou způsobit podráždění kůže a dokonce i vyvolat alergické reakce. Rovněž šperky se musí odložit.
 • Kdo je v léčení, které vyžaduje přijímání léků, měl by konzultovat s lékařem snášenlivosti léků s UV světlem.
 • Nenanášejte na kůži opalovací krémy. Používejte speciální kosmetiku pro slunění v soláriu.
 • Denně jen jedno slunění. Dodržujte doporučené časy slunění. Tyto se musí přizpůsobit druhu přístroje a Vašemu typu kůže. Dodržujte bezpečnostní pokyny na přístroji.
 • Vyvarujte se zarudnutí kůže (sluneční úpal). Dojde-li ke zrudnutí kůže, musí se časy pro ozařování zkrátit. Dojde-li ke tvorbě zánětů nebo puchýřů ihned vyhledejte lékaře.
 • Ošetřete Vaši pleť po slunění speciálním zvlhčovacím mlékem.

Neměli byste používat solárium když:

 • Vaše pleť vykazuje více než 50 pigmentových skvrn (mateřské znaménka).
 • Vaše pleť má sklon k tvoření pih nebo skvrn při opalování.
 • Jste často měli sluneční úpal v dětství.
 • Vaše pleť vykazuje předstupně rakovinného bujení nebo pokud trpíte nebo jste trpěli rakovinným onemocněním kůže.
 • Pokud se u Vašich pokrevních příbuzných vyskytl maligní melanom.